Pınar Protein laktozsuz süt “Besleyici Puanı” yüksek bir süttür. Besleyici Puanın yüksek olması demek; gıdanın bir porsiyonunun sağladığı enerji değerinin düşük, sağladığı protein, vitamin ve mineral miktarının yüksek olması demektir. Yani bir bardak süt (250 mL) içildiği zaman, vücuda en az kalori ama en kaliteli protein, vitamin ve mineraller yeterli düzeyde sağlanmaktadır. Kalorisi kontrollü, dengeli, yeterli bir beslenme planı için bu çok önemlidir.

Pınar Protein laktozsuz süt çeşitleri özel olarak doğal süt proteini olan peynir altı suyu proteinleri (whey), kazein ve B1, B3, B6 ve B12 vitaminleri, L-karnitin ve koenzim Q10 ile zenginleştirilmiştir. B2 vitamini için ise süt zaten zengin bir kaynaktır. Pınar Protein laktozsuz sütün, vücudumuzun günlük gereksinimlerini karşılama yüzdeleri grafikte görülmektedir.

Besin Öğeleri

Zenginleştirilmemiş Süt
Vanilya Aromalı Süt
Kakaolu Süt

%8

%6

%7

Enerji

%14

%26

%26

Protein

%8

%38

%38

B1

%20

%20

%20

B2

%8

%38

%38

B3

%29

%38

%38

B6

%7

%38

%38

B12

%38

%38

%38

Kalsiyum
Zenginleştirilmemiş süt ve Pınar Protein laktozsuz süt çeşitlerinin içerdikleri vitaminlerin yetişkin bir insanın gereksinimlerini karşılama yüzdeleri
Bir su bardağı (250 mL) Pınar Protein süt günlük protein gereksiniminin yaklaşık ¼ ‘ünü veya %25 ini karşılar.
Pınar Protein, bir sütün doğal olarak içerdiği proteinlerin miktarının arttırılmasıyla, protein içeriği peynir altı suyu proteinleri ve kazein ile zenginleştirilmiş bir süttür.
Kazein ve peynir altı suyu proteinleri vücutta gıdalardan enerji elde edilmesini düzenler. Böylece vücut ağırlığı ve bileşimi dengelenir.
Peynir altı suyu proteinleri özellikle hasar görmüş kasların onarımı, kas dokusunun sağlıklı olması ve kasın gelişmesinde önemli rol oynar.
Aynı zamanda peynir altı suyu proteinlerinin fazla oksijenin verdiği zararları azaltıcı etkileri vardır.
Kas dokusunun onarımı özellikle spor yapan kişilerde çok önemlidir.
Pınar Protein zengin protein içeriği ile sporcuların spor performansında etkili bir gıdadır.
Sütün doğal proteinlerince zenginleştirilmiş Pınar Protein, karaciğer ve böbreklerde aşırı bir yüklenmeye neden olmaz.
B1, B2, B3, B6 ve B12 vitaminlerine olan gereksinim özellikle spor yaparken artar. Çünkü bu vitaminler enerji sağlayan sistemlerde görev alırlar. Eksikliklerinde vücudumuzda yeterli enerji üretilemez. Pınar Protein B2 vitamini için zaten doğal bir kaynaktır. Diğer vitaminlerce de zenginleştirildiği için gereksinimlerin arttığı durumlarda tüketim için uygundur. Ayrıca, gıdalar ile alınan proteinin en iyi şekilde vücutta görevini yapabilmesi için diyetin bu vitaminlerce yeterli olması gerekir. Pınar Protein, hem güçlü protein hem de güçlü vitamin bileşimi ile beslenmede eksiksiz tamamlayıcı bir gıdadır.
Pınar Protein laktozsuz süt koenzim Q10 ve L-karnitin ile zenginleştirilmiştir.
Koenzim Q10 ve L-karnitin vücudumuza giren zararlı bileşiklere karşı antioksidan etki göstererek vücuttan atılmalarını sağlar.
Koenzim Q10 ve L-karnitin antioksidan etkisi vücutta yaşlanmayı geciktirici bir etki yaratır.
L-karnitin ve koenzim Q10 vücutta karbonhidratlardan ve yağlardan enerji üretilmesinde görev alır.
Her ikisi de sağlıklı bireylerde yeterli düzeyde ve gereksinim duyulduğu miktarlarda vücutta üretilir. Ancak bazı durumlarda bu üretilen miktar yeterli olmaz.
Spor yapan kişilerde zaman zaman L-karnitin ve koenzim Q10 eksikliği olabilir.
Pınar Protein bu eksikliğin giderilmesi için ideal bir gıdadır. Çünkü, bu eksiklik için satılan haplardaki L-karnitin ve koenzim Q10’in vücuttaki emilimi düşüktür. Gıdaların içindeki formlarının vücuttaki kullanım oranı daha yüksektir.
444 76 27